W dniach od 12 do 14 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.

Wspaniałe nauki rekolekcyjne głosili ojciec Otto i ojciec Darek ze zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Oprócz nauk nasza młodzież miała okazję poznać afrykańskie zwyczaje, nauczyć się piosenek w języku tubylców oraz egzotycznych tańców, mając na sobie oryginalne stroje.

Na zakończenie rekolekcji klasy gimnazjalne i klasy IV-VI brały udział w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Sylwestra. Podczas procesji uczniowie złożyli przygotowane dary jako dowód wdzięczności ojcom misjonarzom za te cudownie spędzone razem chwile. Wśród nich był tradycyjny chleb przyniesiony przez klasę I a. Klasa I b podarowała winogrona, a klasa III a kosz owoców. Klasa III b wręczyła własnoręcznie wykonany kwiat z bibuły. Natomiast klasa III c, poruszona problemami mieszkańców Afryki, przyniosła trzy ogromne kartony z ubraniami.

Uczniowie klasy Va  przynieśli piłkę na której złożyli swe podpisy, klasa V b złożyła w darze wielki kosz owoców. Wśród darów znalazły się domowe wypieki – V c przyniosła chrupiący chleb, VI b murzynka, rodem z Afryki. Klasy IV przyniosły wykonane przez siebie rysunki.

Klasy I-III Szkoły Podstawowej zakończyły rekolekcje wspólną modlitwą, a jako podziękowanie przygotowały dla misjonarzy wspaniałe rysunki i laurki.

Tego, co przeżyliśmy na rekolekcjach, nie da się opisać. A to, co robiliśmy, można zobaczyć na zdjęciach i filmie. Długo i bardzo mile będziemy wspominać te rekolekcje. Dźwięki afrykańskiej muzyki towarzyszą nam do dzisiaj. Niech ta melodia przypomina nam o dobrych uczynkach, które powinny wypełniać nasze zwyczajne, szkolne dni.

Zobacz zdjęcia i film