Gmina Brwinów od 2009 r. finansuje szczepienia przeciw rakowi szyjki macicy: w tym roku program obejmie dziewczęta urodzone w 1997 roku. Program szczepień przeciw rakowi szyjki macicy, zaplanowany na lata 2009-2013 realizowany jest ze środków budżetu gminy Brwinów.

Zapraszamy rodziców dziewcząt z rocznika 1997 na spotkanie informacyjne:
29 marca 2012 r. o godz.: 18.00 (czwartek)
w Zespole Szkół nr 2 w Brwinowie, ul. Żwirowa 16 (stołówka)

 

Szczepionka ma chronić dziewczęta przed zachorowaniem w późniejszym wieku na raka szyjki macicy, który wywoływany jest przez niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Udział w programie jest dobrowolny i wymaga, jak w przypadku wszystkich szczepień, zgody rodziców lub opiekunów prawnych. W tym roku program szczepień skierowany jest do wszystkich dziewcząt z rocznika 1997, które są mieszkankami gminy Brwinów (konieczne jest zameldowanie na pobyt stały lub czasowy). Podczas spotkania informacyjnego organizowanego w szkole rodzice dziewcząt otrzymają od specjalistów szczegółową wiedzę na temat szczepień. Tegoroczne szczepienia będą przeprowadzone przez Lecznicę Rodzinną ALFA z Brwinowa.

 

Szczepionkę przyjmuje się w trzech dawkach.
Termin szczepienia: I dawka szczepionki

18 kwietnia 2012 r. o godz. 12.00 dla uczennic z ZS nr 2