O dysleksji mówi się dużo. O samych dyslektykach już … mniej.  Tymczasem, jest o czym mówić! Wyobraźcie sobie, że dyslektyk, posługując się obrazami, potrafi myśleć 10 tysięcy razy szybciej od tych, którzy przetwarzają informacje w tradycyjny sposób (liniowo). Każdy dyslektyk dysponuje ogromnym potencjałem! Jak tylko pokona trudności ze znakami, literami i cyframi… Potrzeba do tego czasu i bardzo, bardzo dużo pracy.

Choć łatwo się zniechęcić – bo mózg dyslektyka świetnie pamięta … do czasu sprawdzianu… – łatwo się poddać, ponieważ – uczę się a nie mam efektu. Nie rób tego! Walcz do końca. Dasz radę!

W momentach zwątpienia przypomnij sobie tylko, że:

Leonardo da Vinci, Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Winston Churchill, Walt Disney, Cher, Marilyn Monroe, Tom Cruise, John Lennon, Nelson Rockefeller, Salma Hayek, Henry Ford, Steven Speilberg, Agatha Christie, Quentin Tarantino, Keanu Reeves, Ernest Hemingway, Sylvester Stallone, George Bush, Orlando Bloom, Dustin Hofman, Anthony Hopkins i…Bill Gates- oni wszyscy też mieli lub mają dysleksję!  Pokonali trudności szkolne i zaczęli robić to, co kochają najbardziej.

Jeśli na co dzień towarzyszy Ci dysleksja to życzymy Ci, żeby czytanie, pisanie i zapamiętywanie  przestało być problemem. Życzymy Ci ujawnienia się naturalnych talentów (wiemy, że je masz) Życzymy Ci zachowania spokoju w chwilach zwątpienia i wytrwałości w pracy z nami

Zespół reedukatorów

Dominika Dziedzińska (autorka), Elżbieta Jasińska, Anna Tomasik