DSC02228Magia świąt w naszej szkole wciąż trwa, a wszystko to dzięki P. Beacie Kowalczyk, pomysłodawczyni kolędowania. 2 stycznia w szkolnej auli uczniowie klas I-III zebrali się, by śpiewać znane i mniej znane kolędy. Był niezwykły nastój. Wszyscy uczniowie starali się wykonać wylosowaną wcześniej kolędę jak najpiękniej. Jury, wraz z przewodniczącym, panem dyrektorem Mariuszem Baeckerem, postanowiło szczególnie nagrodzić 4 klasy, przyznając następujące miejsca:
– klasie II b – I miejsce za liryczne wykonanie „Lulajże Jezuniu”;
– klasie III b – II miejsce za żywiołowe wykonanie „Bóg się rodzi”;
– klasie III a – III miejsce za (porządne) majestatyczne wykonanie kolędy „Z narodzenia Pana” i zaangażowanie wszystkich uczniów.
Wyróżnienie otrzymała klasa II d, która wylosowała bardzo trudną kolędę „Do szopy hej pasterze”. Uczniowie mieli na głowach czerwone czapeczki.
Magia na długo zagościła w ZSO, bowiem już w najbliższy czwartek rozbrzmiewać będą pastorałki w wykonaniu klas IV-VI.