IMG_404620 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w hali sportowej, aby tam obejrzeć przedstawienie jasełkowe, pośpiewać kolędy, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Piękną dekorację na to spotkanie przygotowała p. Aldona Pomianowska.
Klasy I-III i IV-VI obejrzały przedstawienie pt. „Góralska wigilia” pełne tańca, śpiewu, ale i nostalgii, skłaniającej do przemyśleń. Pięknie ubrani aktorzy zachwycili widzów wdziękiem i starannie przygotowanymi strojami. Przedstawienie przygotowały p. Anna Wierzchowska-Goyke i p. Beaty Kowalczyk wraz z uczniami klasy IIIa, klas IV oraz klasy Va.
Klasy I-III gimnazjum obejrzały „Misterium Bożonarodzeniowe” przygotowane pod kierunkiem ks. Sylwestra przez wybranych uczniów klasy I i II gimnazjum.
Wszyscy zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie, wychodząc z wigilijnego spotkania, mogli poczęstować się pysznymi, pięknie udekorowanymi pierniczkami przygotowanymi przez uczennicę klasy VIb, Zosię Goyke.
Po apelach w naszej szkole unosił się nie tylko zapach korzennych pierniczków, ale przede wszystkim czuliśmy magiczną atmosferę świąt.