Gmina Brwinów po raz pierwszy postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej kampanii promującej aktywność fizyczną wśród uczniów. W konkursie Rowerowy Maj wezmą udział dwie szkoły podstawowe z Brwinowa.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj – poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji – popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zasady są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który od 4 do 24 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Jeśli lekcje będą się odbywały w szkołach – będą to naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Jeśli nauka prowadzona będzie zdalnie – do zdobycia punktów uznawane będą trwające minimum 30 minut przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce. Wyjście na zewnątrz i aktywność fizyczna będą w takiej sytuacji jeszcze bardziej potrzebne! Dla najaktywniejszych uczestników, klas przewidziane są atrakcyjne nagrody.
W Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 działają już nauczyciele – koordynatorzy szkolni, którzy poprzez wychowawców klas oraz dzienniczki elektroniczne przekażą informacje dla rodziców, zachęcając ich do wspierania kampanii. Decyzję o dołączeniu do rowerowej rywalizacji trzeba podjąć do końca kwietnia – wówczas zostaną zamknięte listy uczestników.
Kampania Rowerowy Maj potrwa do 24 maja. Organizatorzy liczą, że nawyk wybierania aktywnego, ekologicznego środka transportu podczas podróży do szkoły pozostanie u dzieci na dłużej.