W naszej szkole już po raz drugi braliśmy udział  w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka. Hasło przewodnie programu to Znamię ! Znam je ? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.

Zajęcia zostały przeprowadzone we wszystkich klasach siódmych Szkoły Podstawowej oraz w klasach drugich i trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie. Uczniowie dowiedzieli się co to jest czerniak i  na jakie zmiany skórne należy zwracać uwagę. Zapoznali się również z zasadami ochrony przed czerniakiem. W czasie zajęć  zostało zaprezentowane   „ czerniakowe abecadło” , obejrzeliśmy film dotyczący działań profilaktycznych oraz przekazane zostały informacje w jaki sposób należy postępować , żeby uchronić się przed niebezpiecznymi zmianami skórnymi. Młodzież dowiedziała się również do jakiego specjalisty należy się udać w przypadku zmian skórnych oraz jak wygląda badanie skóry. Głównym celem naszych działań jest zwiększenie świadomości młodzieży  na temat czerniaka – czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki.

Hanna Sadowska