Od wielu lat młodzież z ZSO pod opieką Małgorzaty Obsowskiej przyłącza się do każdej wartościowej inicjatywy społecznej. Również w tym roku zbieraliśmy środki na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki seniorom w ramach WOŚP.

 

To wspaniałe i budujące, że potrafimy robić coś dla innych, odczuwając przy tym satysfakcję.
Dziękujemy wolontariuszom – osiemnastu uczniom z klas I, II i III gimnazjum.
Jesteście zwyczajni i nadzwyczajni.

Oto kilka refleksji wolontariuszy po niedzielnej zbiórce :
„Zbierałam na WOŚP pierwszy raz i nie spodziewałam się tak pozytywnej energii i ciepła od ludzi”…
Ola S.
„Nieznajomi pytali, czy nie marzniemy, czy zorganizować nam coś ciepłego, niektórzy dawali ciepłe bułki prosto z cukierni. Mimo zimna i momentami strasznej śnieżycy było warto, bo każda wrzucona złotówka dawała motywację do dalszego zbierania. Na pewno będę wolontariuszką w przyszłym roku.
Zosia N.
„Ludzie byli uprzejmi, chętnie wrzucali do puszki, nawet gdy mieli przy sobie bardzo niewiele”
Karolina D.