Karnawał to wesoła, szalona, kolorowa, pełna wrażeń, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

13 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy uczniów klas I-III. Dzień ten był niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. W pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były nie tylko za bohaterów znanych bajek i filmów. Można było zobaczyć: kotki, wróżki, królewny, biedronki, motylki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, żołnierzy, piłkarzy …nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Bajkowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosili prowadzący imprezę wodzireje. Podczas tańców i głośnych śpiewów było bardzo wesoło, wszyscy bawili się doskonale, uśmiechy nie znikały z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Gdy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze i na wspólnej zabawie.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz udekorowanie sali.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Marzena Przydatek