Tradycją już stało się organizowanie Sesji Ekologicznej dla wszystkich szkół z naszej gminy. W tym roku gospodarzem było Gimnazjum Nr 1 w Brwinowie, a uroczystość odbyła się 24 maja.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia były zagrożone gatunki zwierząt. Temat niezwykle wdzięczny, by powstały wyjątkowe prace plastyczne.  Kaja Kołodziej z klasy VI c została doceniona przez jury i otrzymała 1. miejsce, zaś Maja Kaźmierska otrzymała wyróżnienie.

Uczniowie gimnazjum wykonywali prezentacje multimedialne oraz wykonywali piosenki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja związana z modą. Nasze uczennice założyły stroje inspirowane papugami w kolorach czterech pór roku. Do takich sukni wyjątkowo  pasował podkład Vivaldiego, by na koniec dziewczyny ukłoniły się w rytm piosenki Czesława Niemena „Pod papugami”. W tej konkurencji uczennicom naszej szkoły udało się zająć  1. miejsce.

Gwoździem programu okazał się pokaz węży. Tego dnia mogliśmy wysłuchać tajemnic życia tych gadów, podziwiać je, a nawet dotknąć.

I już niestety po sesji… Za rok będzie kolejna!