Za nami pierwsze zadanie całorocznego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Dziś przekonaliśmy się o tym, że muzyka wzbogaca nasze życie, rozbudza naturalną kreatywność i sprawia, że dzieci, jak i dorośli rozwijają swoją wrażliwość.

Nasi najmłodsi uczniowie z ZSO w Brwinowie poznali wiele instrumentów muzycznych- ich brzmienie, budowę oraz pochodzenie. Dzięki prezentacji przygotowanej przez nauczycieli, uczniowie dowiedzieli się również, że instrumenty dzielimy na: strunowe, perkusyjne i dęte (drewniane i blaszane). Każdy mógł zagrać na bębenku, tamburynie, marakasach, trójkącie, janczarach oraz dzwonkach diatonicznych. Poza tym odsłuchiwaliśmy nagrania wybranych instrumentów, a uwieńczeniem zajęć był koncert pana Ryszarda Krzywika. Życzymy udanej zabawy podczas następnego zadania, którym będzie zorganizowanie pleneru malarskiego na terenie szkoły i wykonanie pracy plastycznej farbami.
Olga Łosiak-Krypiak