6 grudnia wszyscy mieliśmy nadzieję, że Mikołaj do nas przyjdzie. Na szczęście nie zawiedliśmy się. Poczciwy staruszek (Mikołaj Drygas) wraz z orszakiem prześlicznych Śnieżynek (Daria Kurpiewska, Magda Koseła, Ala Wiśniewska, Małgosia Litwinowicz) i dzielnych ochroniarzy (Michałem Koszewskim i Pawłem Barańskim) chodzili po szkole i
odwiedzali grzecznych uczniów. Mikołaj miał oczywiście worek słodyczy.
Maluchy zaś były częstowane piernikami własnej roboty, by samodzielnie je ozdobić, Niektóre ciasteczka nie doczekały się tego przywileju, gdyż wcześniej zostały zjedzone.

Tego dnia uczniowie mieli za zadanie przebrać się za pomocników św. Mikołaja. Najliczniej przebrana przybyła klasa IV b i dzięki temu wygrała kosz pierników. II miejsce zajęła klasa III c gimnazjum, gdyż…. św. Mikołajem była wychowawczyni (a za to przyznawano potrójną ilość punktów), nierozpoznawana tego dnia przez innych uczniów na szkolnym korytarzu.

Święta, święta i po świętach…. Już czekamy na kolejne Mikołajki.