21 marca br. w naszej szkole był wyjątkowy, a wszystko dzięki wiosennej promocji. W organizację tego dnia aktywnie włączyli się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dzięki temu działo się bardzo dużo.

Uczniowie klas II gimnazjum zaprezentowali swoje projekty, nad którymi pracowali od kilku miesięcy. Ich niezwykłe pomysły zostały efektownie zaprezentowane i trudno było wybrać najlepszą grupę, bowiem wszystkie spisały się znakomicie. Każdy uczeń mógł zaprezentować swoje pasje. Ten dzień pozwolił nam spojrzeć na innych przez pryzmat ich pasji i zainteresowań. Do swoich pasji zarażali też Rodzice ze stowarzyszenia „Aktywni Rodzice”. Dzięki nim chętni uczniowie wiedzą, co to jest quiling, scrapbooking oraz haft matematyczny. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dotyczący znajomości statutu szkoły. O 1. miejsce walczyli nauczyciele z reprezentantami uczniów z każdej szkoły. Złoto otrzymali uczniowie, zaś nauczyciele srebro. Chętni uczniowie zgłaszali się również na warsztaty artystyczne, w trakcie których mogli wykonać wielkanocne zajączki. 1. Dzień Wiosny był też doskonałą promocją najnowszej płyty SU. W naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów, którzy chętnie prezentowali swoje umiejętności. I tak mogliśmy oglądać pokazy: judo, składania i rozkładania broni, musztry, wyrobu biżuterii, decoupage, tworzenia muzyki elektronicznej oraz makijażu scenicznego. Poziom wszystkich wystąpień był niezwykle wysoki.
Ten dzień był też wyjątkowo rozśpiewany i roztańczony. Wszyscy uczniowie wspólnie tańczyli zumbę oraz belgijkę, zespół muzyczny pod kierunkiem p. R. Krzywika grał i śpiewał przeboje, a uczeń LO uprzyjemniał nam chwile nastrojową grą na pianinie.
Tradycji stało się zadość. Pani A. Pomianowska wraz z uczniami wykonała Marzannę, dzięki której skutecznie(mamy nadzieję) odpędziliśmy wiosnę.
Skoro to był dzień promocji, nie mogło zabraknąć plakatów dotyczących osiągnięć naszych uczniów i absolwentów. Mieliśmy Kim się chwalić!
A jaka jest nasza szkoła okiem uczniów? Z pewnością ciekawa i przyjazna, a wiemy to dzięki nagranym filmom.
Szkoda, że taki dzień zdarza się raz do roku….