18 marca spektaklem „Antygona” uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. To również pierwsze spotkanie z cyklu „Teatr na Żwirowej”. Uczniowie naszego gimnazjum oraz Julia Głasek z klasy IV a doskonale wcielili się w postacie znane ze starożytnego dramatu.

W rolach głównych zobaczyliśmy:
-Aleksandra Obrycka- Antygona,
– Kreon- Karol Suchecki- Tuszyński,
– Ismena- Gabriela Pawłowicz,
– Hajmon- Bartosz Głasek,
– Tejrezjasz- Andrzej Brol,
-Strażnik- Krzysztof Rowicki.
W teatrze starożytnym wyjątkową rolę odgrywał chór. Tak też było u nas. W rolę chórzystów wcielili się: Olga Kutyło, Patrycja Osmolak, Nikola Kociołek, Małgorzata Skrzypczyńska, Helena Hintz, Ola Szymańska, Wiktoria Wcisło, Laura Marszałek, Emilia Kuczborska, Robert Rożek oraz Stanisław Korzczykowski.
Piękna scenografia to dzieło P. Aldony Pomianowskiej. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałą oprawę.
Nagłośnieniem opiekowali się; Aleksander Święch, Klaudiusz Tomaszek oraz Bartosz Jędryszek. Aleksander to również autor przepięknych zaproszeń na nasz spektakl.
Bardzo dziękujemy wszystkim Widzom za przybycie i już zapraszamy na kolejny spektakl w ramach Teatru na Żwirowej. Tym razem opowiemy słowami Wisławy Szymborskiej historię pewnej miłości.