W czwartek 14 listopada w hali sportowej  ZSO odbył się Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły klas III SP. Spartakiada sportowa zorganizowana została przez Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego i skierowana do wszystkich uczniów klas III szkoły podstawowej. Dziewczęta i chłopcy wspierani przez swoich wychowawców rywalizowali w czterech konkurencjach sprawnościowych. Każdy zawodnik niesiony dopingiem swoich kolegów walczył o jak najlepszy wynik, bo cel dla wszystkich był jeden- zdobycie Pucharu! Niespodzianką była jeszcze jedna konkurencja sprawnościowa skierowana do wychowawców. Każdy wychowawca walczył o dodatkowe punkty dla swojej klasy. Uczniowie zgotowali głośny doping a panie chciały zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Z niecierpliwością uczniowie oczekiwali na ogłoszenie wyników przez sędziego głównego zawodów p. Jakuba Jasińskiego . Na uczniów czekały upominki w postaci sprzętu sportowego, słodycze, dyplomy oraz Puchar dla najsprawniejszej klasy. Ideą spartakiady jest przygotowanie  uczniów do udziału w kulturze fizycznej, podejmowania aktywności ruchowej oraz integracja poprzez sport. Najważniejszy był tu udział każdego dziecka w rywalizacji a nie wynik sportowy. Jako pierwsza za zajęcie IV miejsca nagrody  odebrała klasa III a, później  III b , III c i wszystko stało się jasne, że Puchar odbierze klasa III d z wychowawcą p. Dorotą Sodel- Brzezinką. Upominki oraz puchar wręczyły Panie Dyrektor Anna Jackowska i  Anna Zalewska. Za rok o ten piękny puchar powalczą obecne klasy II, bowiem jest to puchar przechodni. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują Radzie Rodziców za przekazane środki finansowe na zakup upominków dla każdej klasy. Sprzęt sportowy zostanie wykorzystany przez uczniów na lekcjach w-f . Była to w naszej szkole już  trzecia edycja zawodów z cyklu :Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły klas III SP.

Nauczyciele wychowania fizycznego.