9 i 10 listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczciliśmy ten czas chwilami pełnymi radości, zadumy i refleksji nad historią Polski. W czwartek uczniowie, którzy przygotowali uroczysty apel, zaprosili nas na prawdziwą, piękną lekcję historii. Dzieci, w swojej inscenizacji słowno-muzycznej, przedstawiły wydarzenia z okresu rozbiorów, I i II wojny światowej. Hasłem przewodnim przedstawienia były słowa piosenki „Kwiatu Jabłoni”: Mogło być nic, a jest wszystko”.  Z takim przesłaniem rozpoczęliśmy radosne święto patriotyzmu.
Uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek, zadbali o emocje widzów i zaprezentowali wspaniałą grę aktorską. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, żeby to wspólne dzieło zostało w naszej pamięci na długo.
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie z klas 4c, 6c, 7a i 7b: Jan Chudzyński, Krzysztof Majewski, Franciszek Antochów, Agata Śmiechowska, Mateusz Olesiejuk, Maria Jabłek, Antoni Wisłocki, Aleksandra Nowicka, Franciszek Kolasiński, Ignacy Pawiński, Anna Ciak, Hanna Napora-Rutkowska, Natalia Osowiecka, Antoni Napłoszek, Maria Dobrzyńska, Wojciech Szlaga, Olaf Michałek, Wilhelm Irzyk.W prawdziwie nostalgiczny nastrój wprowadził nas występ chóru pod przewodnictwem Pani Lidii Jarząbek. Grupa zaśpiewała „Warszawiankę”, „Płynie Wisła płynie”, „Pierwszą Kadrową”, „Serce w plecaku” a także „Dziś idę walczyć, mamo”, „Nie ma już nic” z musicalu teatru ROMA „Piloci” oraz „Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni. Te występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Wśród solistów znaleźli się: Antonina Witkowska, Karol Słowik, Przemysław Wicha, Krzysztof Grzyb, Maria Buniowska, Maja Chamerska, Laura Pakuła, Łucja Kann. Szczególne wrażenie wywarły na słuchaczach niezwykle emocjonalne występy Antoniny Witkowskiej i Karola Słowika.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Pani Anna Wachowicz, scenę przygotowała niezastąpiona Pani Aldona Pomianowska z pomocą Mileny Szkop, uczennicy klasy 7a, która wykonała piękny kaligraficzny napis. Uroczystość poprowadziła Pani Magdalena Kapuścińska.

10 listopada szkoła, jak co roku, uczestniczyła w akcji „Szkoła do hymnu”. O 11:11 wybrzmiały 4 zwrotki z dumą zaśpiewanego „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Laskowska.