Gorąco witamy wszystkich Rodziców i Uczniów na stronie poświęconej temu, co wydarzyło się w minionym półroczu w naszej świetlicy. Jak co semestr dokładamy wszelkich starań by nasi drodzy Wychowankowie nie tylko wesoło spędzali z nami czas, ale też by nabywali nowe umiejętności i wiedzę. W tym celu zorganizowaliśmy szereg ciekawych spotkań.

Na początku semestru odbył się po raz czwarty festiwal piosenki świetlicowej. Kolejny raz nasi zdolni wychowankowie mieli okazję pokazać jak pięknie śpiewają. Odkryliśmy też kilka nowych perełek. Liczymy więc na wielkie wokalne kariery!
W maju odbyły się zajęcia z decoupagu. Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu mamy jednej z naszych uczennic- było dużo zabawy i radości, ale przede wszystkim mieliśmy okazję zapoznać się z tą niezwykłą techniką wykonywania przepięknych rzeczy.
Jeszcze raz chcemy zatem podziękować Rodzicom, którzy angażują się w działalność świetlicy- jest to fantastyczny pomysł na spędzanie czasu z najmłodszymi.
Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli Wychowankowie świetlicy było spotkanie z Panią Alicją Berską- strażniczką miejską z Brwinowa. Zależy nam by uczniowie naszej szkoły znali zasady bezpieczeństwa i umieli je wcielać w życie na każdym kroku. Dlatego każdego roku staramy się by w naszej szkole odbywały się zajęcia o tej tematyce. Omawialiśmy zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu i na ulicy. Poruszyliśmy też kwestie związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku.
Efektem wielotygodniowych przygotowań było przedstawienie (kabaret) „Groch z kapustą”. Pełno w nim było śmiesznych scenek, śpiewu oraz energicznych tańców z hula-hop i kolorowymi chustami. Przedstawienie wypadło wspaniale, goście zgromadzeni na widowni bawili się doskonale- tym bardziej, że w role aktorów wcielili sie również rodzice, rozśmieszając publiczność do łez. Był to niezapomniany wieczór, pełen radości i wzmacniania więzi między naszą szkolną społecznością. Takie spotkania są naszą chlubą i cieszymy się, że rodzice tak chętnie angażują się w nasze wspólne przedsięwzięcia.
Nie zabrakło też spotkań dla najmłodszych podopiecznych świetlicy- w czerwcu odbył się specjalnie z myślą o nich Pierwszy Piknik Rycerski. Dziewczynki przebrane za księżniczki i chłopcy ubrani jak rycerze mieli okazję wysłuchać bajek o smokach i innych stworach, podglądać jak wypieka się ich ulubione smakołyki oraz obejrzeć pokaz walki. Wszyscy bawili sie wspaniale.
Oprócz powyższych imprez przygotowaliśmy dla naszych wychowanków również spotkania cykliczne. Były to spotkania w filozofią w tle, na których rozmawialiśmy o kwestiach nurtujących ludzkość od zarania dziejów, a trapiących również współczesnych.
Ponadto kolejny raz bierzemy udział w projekcie Mega Misji, dzięki której uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego poruszania się w świecie internetowym, o tym czym jest przyjaźń i empatia oraz jak być świadomym użytkownikiem mediów.
Bardzo interesujące okazały się również eksperymenty przeprowadzane przez wychowanków świetlicy. Dzięki nim uczniowie mogli zgłębić tajemnice otaczającej nas przyrody.
Nie można też zapomnieć o inicjatywie czytania książek przez babcie i dziadków naszych wychowanków. Każdorazowo atmosfera była wspaniała, a dzieci wsłuchiwały się uważnie w każde słowo. Będziemy kontynuować ten projekt.
Chcielibyśmy podziękować za Państwa dobrowolną pomoc- dzięki niej zakupiliśmy sprzęt sportowy do świetlicy, gry, nagrody oraz wysokiej jakości artykuły plastyczne.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony! Do zobaczenia!