Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.

2 października przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – to akcja przeprowadzana od 10 lat w każdy pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Na zajęciach z reedukacji, dzieci z klas młodszych, w formie gier i zabaw, na konkretach ćwiczyły tabliczkę mnożenia na wesoło. Klasy starsze układały piramidę matematyczną, grały w gry planszowe oraz rozwiązywały quizy i karty matematyczne.
Zajęcia miały na celu ukazanie tabliczki mnożenia jako praktycznej, przydatnej w życiu codziennym umiejętności, a nie abstrakcyjnej „kropki” na tablicy.

Anna Tomasik, Elżbieta Jasińska