31 stycznia br. odbyło się, zorganizowane przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Jakóbczykiem. Udział w nim wzięli uczniowie klas 3, 4, 5 i 6.

Pan Przemysław Jakóbczyk jest autorem serii książek „Księga Samodzielności…” o tematyce przygodowo-survivalowej.

Na spotkaniu autor opowiadał zebranym o procesie powstawania książki od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza, aż do momentu, gdy książka trafi do rąk czytelnika. Uczniowie poznali również triki survivalowe opisane w serii książek, m.in. wykonanie ogrzewacza do rąk z puszki po napoju, czy pułapki na ryby z plastikowej butelki. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki i otrzymać dedykację autora.

Był to bardzo ciekawie i miło spędzony czas.

 Biblioteka szkolna