14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści od dłuższego czasu oczekiwali i przygotowywali się na to ważne wydarzenie.   

Wystąpili w przygotowanej specjalnie na tę okazję inscenizacji, wywołując wzruszenie na twarzach swoich rodziców oraz pozostałych gości. Odświętnie ubrani z przejęciem recytowali i śpiewali piosenki. Po części artystycznej nastąpił najbardziej doniosły moment uroczystości. Pierwszacy z uśmiechem na twarzy przystąpili do ślubowania. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, w której zapewnili, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochać swoją Ojczyznę. Następnie Pani Dyrektor Zofia Kowalczyk kolejno pasowała pierwszaków symbolicznym ołówkiem na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tej uroczystości wręczono im piękne dyplomy wraz z upominkami od rodziców. Uczniom klas pierwszych życzymy wytrwałości w dotrzymaniu przyrzeczenia, samych dobrych ocen, jak najwięcej przyjemnych chwil spędzonych w murach szkoły oraz znalezienia tutaj prawdziwych przyjaciół.

Wychowawczynie klas pierwszych