ZSO Brwinów ponownie dołączyło do akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” . Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek (25.10.2022).

Przez cały dzień, na każdej przerwie i wybranych lekcjach (np. jęz. polski) uczniowie będą czytali książki!!!
Prowadzona będzie fotorelacja, która zostanie udostępniona na stronie szkoły i Facebooku przez organizatorów akcji. Prosimy wszystkich wychowawców o zachęcenie uczniów do przyniesienia swoich ulubionych pozycji czytelniczych.
Bardzo prosimy nauczycieli języka polskiego ZSO o poświęcenie jednej lekcji na wspólne czytanie książek.
Wychowawców klas najmłodszych (0-3) prosimy o zorganizowanie jednej lekcji poświęconej czytaniu dzieciom, zrobieniu kilku zdjęć z wydarzenia i przesłaniu do P. Moniki Smardzewskiej – Szuby.
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest:
• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
• integracja środowiska lokalnego;
• pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
• wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
• zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły/placówki wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji.
Zachęcamy gorąco!!!
Małgorzata Tereszczyńska
Monika Smardzewska – Szuba