Jak co roku klasy I-III Szkoły Podstawowej uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem tego programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci przez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania przez działania o charakterze edukacyjnym.

We wszystkich klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia na temat zdrowego odżywiania, których efektem były przygotowane plakaty propagujące zdrowe odżywianie.
Zorganizowany został również konkurs pt.: „Kulinarne arcydzieło”. Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego, kulinarnego arcydzieła, opisanie sposobu jego przygotowania oraz dołączenie jego zdjęcia lub rysunku. Spośród przygotowanych przez chętnych prac wyróżniliśmy następujące osoby:
I miejsce : Oskar Romańczuk kl. IIa
II miejsce Oliwia Ziębska kl. IIa oraz Nadia Irzyk kl. IIa
III miejsce: Jagoda Mruwczyńska kl. Ie
Wyróżnienia: Kacper Karasiński, Daria Figuła, Agata Przybylska, Zofia Borkowska kl. IIa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!