Niedziela 13 września 2015 r. upłynęła pod znakiem uroczystych obchodów 76 rocznicy bitwy pod Brwinowem, stoczonej między oddziałami 36 Pułku Legii Akademickiej a wojskami niemieckimi.
Po mszy świętej  w kościele św. Floriana w Brwinowie o godzinie 10.30, rozpoczęły  się oficjalne uroczystości na Rynku, przy pomniku 36 pułku piechoty Legii Akademickiej. W obchodach rocznicy walk wzięli  udział goście z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Trzebiatów. 3 batalion Zmechanizowany Trzebiatów jest spadkobiercą tradycji 36 pp LA. Wszyscy zgromadzeni złożyli hołd żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem. Uroczystości  miały wyjątkową oprawę – wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Siedlec. Nasza szkoła także wzięła udział w tych uroczystościach i była to dla nas cenna lekcja historii.