Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2! Kochani Uczniowie!

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Był to dla nas wszystkich czas pełen wyzwań, jakie postawiła przed nami pandemia Covid-19 i związany z nią obowiązek zdalnej nauki i nauczania.
Jak mawiał Seneka złoto próbuje się ogniem, ludzi cierpieniem. Dla większości uczniów i ich rodziców drugi semestr tego trudnego roku szkolnego był nowym, często bardzo wymagającym, wyzwaniem. Tegoroczni ósmoklasiści pomimo przeciwności losu podeszli do egzaminów i – szczerze w to wierzymy – świetnie sobie z nimi poradzili. Jednocześnie jesteśmy pewni, że doświadczenie pandemii wzmocniło nasze rodziny, które nauczyły się sprawnie działać w czasach kryzysu.

Dziękujemy Wychowawcom i Nauczycielom przedmiotów, Paniom Pedagożkom i Psycholożkom, Pracownikom Biblioteki, Stołówki, Paniom Woźnym, Paniom Pielęgniarkom, wszystkim pracownikom i współpracownikom naszej Szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży. Wiemy, że także dla Was czas zdalnego nauczania stanowił ogromne wyzwanie. My – rodzice, doceniamy Waszą pracę i wspieramy Was we wszelkich działaniach. To dzięki Wam nasze dzieci wygrywają konkursy i osiągają sukcesy, każde na miarę swoich możliwości. To Wasza życzliwość sprawia, że dzieci czują się w Szkole jak w domu i bardzo lubią do niej uczęszczać. I to właśnie bezpośrednich relacji z Wami naszym dzieciom brakowało od 12 marca najbardziej. Mamy równocześnie nadzieję, że to ostatni taki trudny dla nas wszystkich rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w pracę Rady Rodziców. Wspólnie przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. Nowością było zorganizowanie dla uczniów klas zerowych pokazu iluzjonisty, sfinansowanego w całości z funduszu Rady Rodziców. Przy okazji dziękujemy za wszystkie wpłaty dokonywane na nasz wspólny fundusz – fundusz Rady Rodziców. Z tych środków korzystają nasze dzieci.

Im większą sumą dysponujemy, tym więcej inicjatyw szkolnych wspieramy. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy rozpoczynać kolejny rok szkolny!

Tymczasem przed Wami – kochana młodzieży i drodzy nauczyciele – zasłużone i upragnione wakacje. Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkoły, życzymy udanego wypoczynku, Uczniom – bezpiecznej i radosnej zabawy oraz wielu pięknych wspomnień. Dbajcie o siebie i o innych, bądźcie zdrowi i bezpieczni.

Do zobaczenia we wrześniu!

Prezydium Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2
im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie