6 lat temu pani Beata Kowalczyk, nauczycielka ZSO w Brwinowie, postanowiła uczcić pamięć Jana Pawła II, organizując Koncert Talentów. Za rok zrobiła to ponownie, za trzy lata kolejny raz. I tak jest do dziś, z tą różnicą, że jest to już Powiatowy Koncert Talentów, na który przybywają do nas coraz większe rzesze uczniów z różnych szkół.

Myślą przewodnią tegorocznego koncertu p. Beata Kowalczyk uczyniła słowa Jana Pawła II: „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nasi uczniowie i ci zaproszeni, mają serca otwarte na miłość, bowiem zaprezentowali na naszej małej scenie ogromną sztukę: tańczyli, grali, śpiewali. Repertuar był różny: wesoły i nostalgiczny, poważny i dziecięcy, ale to nie miało dla nas znaczenia. Najważniejsze bowiem było oddanie, z jakim występowali młodzi wykonawcy.
Patronat nad koncertem objął:
Pan Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski,
oraz Pan Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów
Naszą szkołę, ZSO w Brwinowie, reprezentowali uczniowie najmłodsi, z klas I-III, starsi, z klas IV-VI, gimnazjaliści oraz licealiści. I tak na scenie pojawiły się: Patrycja Poręcka, Alicja Kępa, Aleksandra Skalska i Maja Matuszewska z klasy III, śpiewając piosenkę Sarsy, „Naucz mnie”.Utwór z filmu „Piraci z Karaibów”: „De medalions colls” wykonała Marta Świercz, zaś Jakub Pardela, uczeń klasy I, zaśpiewał piosenkę: „Warszawa da się lubić”, a Antonina Anna Juszczak , śpiewając „Lato, lato” wprowadziła nas w wakacyjną atmosferę.Kolejni nasi wykonawcy to uczniowie, którzy na zajęciach świetlicowych nie lubią się nudzić i swój talent muzyczny rozwijają pod kierunkiem pana Ryszarda Krzywika. To liczna grupa, do której należą: Mariola Koperwas, Jakub Kazimierski ,Julia Pęza, Emilia Bonarek, Amelia Kut, Andżelika Czosak, Nadia Irzyk, Bartek Trzebiński, Julia Matysiak, Natalia Redmer ,Mariola Koperwas , Weronika Ogrodowczyk , Julianna Dobrowolska , Zuzanna Wężowczyk , Maja Sierkov , Ada Cwalina, Lidia Steciuk, Ania Kurządkowska, Karolina Wiśniewska, Max Kamoji i Gabrysia Kępka. Równieżlicznie wystąpili starsi uczniowie. Czwartoklasistka, Oliwia Laskowska, wykonała „Wiosnę” Vivaldiego. Znaną harcerską piosenkę pt.„Krajka” wykonały: Wiktoria Ogrodowczyk i Helena Duszak. Aleksandra Kuszelewska przeniosła nas we wspaniały świat Walta Disneya, śpiewając piosenkę „Król lew”. Tego dnia usłyszeliśmy też słynne przeboje. Alina Grzyb wykonała piosenkę Adell -„Rumour Has it”, Adam Kowalczyk piosenkę Rafała Brzozowskiego, Julia Głasek piosenkę Kancelarii :„Zabiorę Cię właśnie tam”, Weronika Ostrowska: „Ja wysiadam” Anny Marii Jopek, Ewa Augustyniak : „Zakochani są wśród nas” Heleny Majdaniec, Anna Kuch: „Mamy czas” Ewy Jach, Natalia Kamińska: „Sen oWarszawie” Czesława Niemena, Paulina Kowalska: „Gołebi song” Maryli Rodowicz. Uczennica II klasy liceum, Bogumiła Filipska, zaśpiewała po rosyjsku piosenkę Edyty Piechy „Nasz sąsiad”, natomiast Piotr Kocot to autor patriotycznego wiersza „Zapomniana krew”.
Z równie bogatym repertuarem przybyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszkowie. Uczennice V klasy, Amelia Przybył i Weronika Samorek , zaprezentowały układ do utworu brytyjskiej piosenkarki Emeli Sande „Read All about it”. „Tyle słońca w całym mieście” wykonały dziewczynki, Julia Sankowska i Jagienka Jaskólska. Zuzanna Zagrywyj, Martyna Okińska oraz Amelia Przybył wykonały śpiewaną już tego dnia harcerską piosenkę: „Krajka”.
Kolejnymi gośćmi z Pruszkowa byli uczniowie szkoły nr 6. Aleksandra Kozik, uczennica klasy I, zagrała„Przepióreczkę”; Nadia i Natalia Galaszewskie zaprezentowały niezwykłe układy taneczne, a Antoni Golaszewski zagrał na akordeonie. Gabriela Czochal zaśpiewała piosenkę:„ Przyjaciela mam i już”, a Fatima Omara: „Bo świat to my”. Dźwięki walca a-mol Fryderyka Szopena usłyszeliśmy dzięki Magdalenie Sroce.
Do naszej szkoły przybyli również uczniowie ze Szkoły Nr 4 w Piastowie. Mirianna Metnyk zagrała na akordeonie utwór „Stary Rok już minął”, a Michał Włoszczuk wykonał utwór amerykańskiego pianisty i kompozytora Scotta Joplina – „Maple leaf rag”.
Bardzo licznie przybyli uczniowie z Zespołu Szkół w Żółwinie. Podziwialiśmy grupę taneczną „Zaczarowani tancerze” z klasy III, usłyszeliśmy utwór „Zwariowana rodzinka” w wykonaniu „Żółwików”, uczniów klasy I. Aleksandra Gomuła indywidualnie zaprezentowała taniec do piosenki: „Kim ja jestem”. Solo wystąpiła też Wiktoria Karnawalska , śpiewając: „O mnie się nie martw” oraz Ryszard Olczak, grając na akordeonie. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie to bardzo rozśpiewane dzieciaki uczęszczające do klas: IIa i IIc. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki: „Ważne są dni, których jeszcze nie znamy” oraz „Tato”. Małgorzata Kędzierska – Kasprzyk, uczennica klasy III ZS Nr1, wsparła nasze uczennice: Annę Słupczyńską ,Aleksandrę Sobczyńską oraz Zofię Przybysz, prezentując układ baletowy.
Na scenie naszej szkoły wystąpili też uczniowie uczęszczający na Scholę w Parafii św. Floriana w Brwinowie. Wykonali piosenkę z repertuaru TGD, czyli „Trzecia Godzina Dnia”. Tegoroczny koncert został zakończony hymnem Światowych Dni Młodzieży, który wykonali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Famila”.
Ogromną niespodzianką tegorocznego święta był specjalny, niezwykle utalentowany gość, pan Andrzej Supron- polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy. To z nim uczniowie mieli okazję porozmawiać, jak należy postępować, by osiągnąć w życiu upragniony cel, by spełniać swoje marzenia.
Koncert ten powstał nie tylko dzięki wykonawcom i organizatorom, ale też dzięki sponsorom. Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie i Stowarzyszeniu Aktywnych Rodziców, Urzędowi Miasta w Brwinowie, Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie oraz właścicielom firm: p.Zbigniewowi Kłosowi , p. Adamowi i Elżbiecie Antoniakom, p. Grażynie Jarzyna, p. Michałowi Kępie, p.Krystynie Wojdyło, Kierownictwu sklepu Netto, p. Indze Nowak i anonimowym sponsorom, którzy nie chcieli ujawniać swoich nazwisk.
Do zobaczenia za rok.

S P O N S O R Z Y K O N C E R T U

sponsorzy1

sponsorzy2

sponsorzy3

sponsorzy4

sponsorzy5

sponsorzy6

sponsorzy7

sponsorzy8

sponsorzy9

sponsorzy10

sponsorzy11

sponsorzy12

sponsorzy13

sponsorzy14

sponsorzy15