11 stycznia o godz. 19.00 w Auli Liceum odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Joanna Falkowska, Daria Figuła i Alicja Nalej zaśpiewały pastorałkę „Gore gwiazda”
Kolędę „Cicha noc” usłyszeliśmy w wykonaniu Katarzyny Garbaty z klasy IV b oraz Oliwi Laskowskiej z klasy VI a.
Maja Tafiłowska z klasy IV a zaśpiewała przepiękną kolędę „Lulajże Jezuniu” przy akompaniamencie fletu Julii Dygas z klasy IV c. Dagna Kamińska z klasy IV c zaśpiewała „Gdy śliczna Panna”, a Roksana Borsukiewicz z IV d opowiedziała nam kolędą co działo się „Wśród nocnej ciszy”. Mogliśmy posłuchać jeszcze takich kolęd i pastorałek jak: „Oj Maluśki” – w wykonaniu Katarzyny Jabłek z klasy Va, „Mizerna cicha” w wykonaniu Marty Świercz z klasy Va, „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu Jakuba Harowicza z klasy VI d oraz „Do szopy” którą zaśpiewał Adam Kowalczyk z klasy VI d. Wielu wzruszeń dostarczyła słuchaczom piosenka bożonarodzeniowa „A ty się śpiesz kochać człowieka” w wykonaniu Aleksandry Wołowiec z klasy VII b. Nie zabrakło również świątecznych piosenek w języku angielskim. Dominika Kacprzyk z klasy VI a zaśpiewała „Jingle Bells Rock”, Ewa Augustyniak z VII b „Winter Wonderland” a Zofia Żmigrodzka z VII b „Santa Baby Eartha Kitt”.
Wspaniale spędzone chwile zakończyliśmy przepiękną kolędą w przepięknym wykonaniu Marty Świercz z Va „Przekażmy sobie Znak Pokoju”.
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Zofia Kowalczyk
Nad wszystkim czuwała i akompaniowała wykonawcom Pani Lidia Jarząbek. Dekorację, która wprowadzała nas w świąteczny nastrój kolędowania przygotowała Pani Aldona Pomianowska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.