23 stycznia klasa 6b wraz z wychowawcą udała się do Matecznika Mazowsze w Otrębusach, na niezwykłe widowisko oparte na dramacie Lucjana Rydla ,,Betlejem Polskie”. To co zobaczyliśmy, zachwyciło nas wszystkich.

150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry, przez blisko 2 godziny przeprowadzało Nas z czasów Narodzenia Pańskiego, poprzez ciężki czas zaborów, Odzyskanie Niepodległości, Powstanie Warszawskie, wydarzenia Grudnia 1970 aż do czasów współczesnych. Było to barwne, patriotyczne, rozśpiewane i roztańczone widowisko pełne humoru, ognistego tańca, pełne najpiękniejszych kolęd i pastorałek.
Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było odkrycie pośród aktorów znajomej twarzy. Uczennica naszej szkoły Julia Dominiak z klasy 7a odegrała wzruszającą rolę uczennicy zrusyfikowanej szkoły.
Był to ostatni spektakl w okresie Bożego Narodzenia ” Betlejem Polskiego” stąd brawa, podziękowania, wyróżnienia, kwiaty i prezenty dla najmłodszych artystów.
Julia, która jest już „zawodowo” związana z zespołem PZLPiT „Mazowsze” zaprasza nas wszystkich na nowe widowisko edukacyjne „Magiczna Podróż – Piękna Nasza Polska Cała”, które będzie wystawiane już od kwietnia.
Mirosława Misarko