W dniach 14.09 – 18.09.2015 grupa uczniów klas trzecich gimnazjum nr 2 w Brwinowie , pod opieką pań – E.Więch i A.Książek , wzięła udział w projekcie ” I Ty zostaniesz Olimpijczykiem „, zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Chemiczne. Uczestniczyło w nim 48 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z całej Polski . Młodzież przez 5 dni brała aktywny udział w zajęciach teoretycznych i doświadczalnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.Zajęcia składały się z 24 godzin lekcyjnych zajęć laboratoryjnych z chemii nieorganicznej , analitycznej i organicznej , 9 godzin lekcyjnych ćwiczeń rachunkowych oraz 6 godzin lekcyjnych zajęć warsztatowych z psychologii. Podczas zajęć laboratoryjnych uczestniczy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Wszyscy pracowali intensywnie, ale była to bardzo udana inicjatywa. Mieliśmy możliwość zobaczyć jak wygląda uniwersytet od środka, poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać przyjaźnie z uczniami z różnych stron Polski.