22 stycznia to podsumowanie trwającej od października i wzbudzającej wielkie emocje akcji zorganizowanej przez Empik. W szkole od rana niecodziennie i kolorowo. Po korytarzach spacerują księżniczki, wróżki i czarodzieje. Można spotkać Pinokia, zamienić słówko z Gandalfem Szarym, pogawędzić z Pippi czy Kotem w butach, przywitać się z licznymi gośćmi z Baśnioboru.
W samo południe przyjeżdża entuzjastycznie witana przez uczniów klasy IV a ciężarówka z 1000 książek. Zostaną oficjalnie przekazane szkole przez pracowników Empiku na uroczystości, na którą zaproszono władze gminy, mieszkańców Brwinowa, rodziców. W hali sportowej czekają wszyscy uczniowie zespołu. Licealiści przygotowali z tej okazji Ogród literacki, a pozostałe klasy transparenty z hasłami zachęcającymi do czytania. Niespodzianką jest zabawny mini spektakl w wykonaniu profesjonalnych aktorów -Redaktora Książeczki, Przecinka i Kropki. Następnie głos zabierają pani dyrektor Zofia Kowalczyk, pan burmistrz Jerzy Wysocki i przedstawiciel Empik, który wręcza szkole pamiątkowy dyplom. Na koniec uczniowie klasy IV a śpiewają promującą akcję piosenkę „Szkoła by tak chciała” i w towarzystwie Gzaura- naszej maskotki i dobrego ducha, brawurowo wykonują taniec radości.

A radości nie ma końca. Drzwi biblioteki się nie zamykają. Uczniowie nie mogą nasycić oczu widokiem pięknych nowiutkich książek. Chcieliby je wszystkie zabrać do domu….