9Każdego roku, 16 października, obchodzimy rocznicę wyboru na papieża Jana Pawła II. W czwartek, w czasie godzin wychowawczych, z inicjatywy pani Beaty Kowalczyk uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień, prezentując swoje prezentacje multimedialne, wiersze oraz prace plastyczne, związane z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”.

Apel rozpoczęła Ola Obrycka, która zaprezentowała prezentację multimedialną. Później utwory własnego autorstwa zaprezentowali: Oliwia Jakubczuk, Mateusz Czwarno, Hubert Więckowski, Kuba Misiurewicz, Gabrysia Pawłowicz, Natalia Pawłowicz, Mikołaj Majewski, Kacper Ponder, Wiktor Połukord, Ola Obrycka, Magda Teperek, Jakub Przybysz, Oliwia Szurawska, Adam Grzybowski, Nela Franke, Jakub Szurawski, Zuzia Piwowar, Julia Barbachowska, Kacper Wojtczak oraz Ola Wdowczyk. Całość zakończyła kolejna prezentacja, tym razem Magdy Teperek.
Oprawę plastyczną tego apelu tworzyły prace naszych uczniów. Każdy twórca otrzymał od Księdza Sylwestra słodki upominek.
Na zakończenie Ksiądz Sylwester zaproponował wspólne zaśpiewanie piosenki „Święty uśmiechnięty”.
Julia Skocińska, Magda Teperek oraz Ola Wdowczyk zaprezentują swoje prace jeszcze raz, w czasie Festiwalu Myśli i Słowa Jana Pawła II organizowanym przez szkołę w Żółwinie.