W sobotę 8 czerwca odbył się czworobój lekkoatletyczny szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi, organizowany w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza – MAZOVIA.
Były to ostatnie zawody w roku szkolnym 2018/2019 z tego cyklu.

Piękna pogoda przywitała na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie reprezentacje z pięciu gmin: Błonie, Michałowice, Leszno, Podkowa Leśna oraz Brwinów. My jako gospodarz zawodów skorzystaliśmy z prawa wystawienia dwóch reprezentacji. W sumie wystartowało sześć drużyn. W zawodach wzięło udział 36 lekkoatletów. Każda reprezentacja gminy składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach tj. bieg 60m , skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz dziewczęta bieg 600m i chłopcy 1000m. Na najlepszych zawodników i najlepsze reprezentacje czekały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z PZLA. Reprezentantami gminy Brwinów byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Otrębusach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Wystąpili w składzie:
Brwinów I
1.Matysiak Julia
2.Ryś Magdalena
3.Skalska Aleksandra
4.Walas Julian
5.Chaber Emil
6.Wenesz Piotr
Brwinów II
1.Jagiełło Natalia
2.Wysocka Julia
3.Marchel Alicja
4.Piechal Krzysztof
5.Częścik Natan
6.Olesiejuk Bartosz
Emocje na stadionie nie skończyły się wraz z ostatnią konkurencją, bowiem na bieg sztafetowy 10x 320m czekali uczniowie klas IV-tych.(sześć sztafet) Licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała małych sportowców. Do ostatniej zmiany toczyła się walka o jak najlepsze miejsce dla swojej klasy. Pierwsza na mecie zameldowała się sztafeta z klasy IVa później IVd, IVf, IVc, IVb, IVe. W oczekiwaniu na wyniki i klasyfikacji drużynowej i indywidualnej czwórboju publiczność mogła obejrzeć występ taneczny dziewcząt z „Dwójki”. Na płycie głównej boiska zatańczyło ponad sto uczennic z ZSO pod kierunkiem p. Mirosławy Misarko.

Klasyfikacja drużynowa
I miejsce Gmina Michałowice 1040pkt
II miejsce Gmina Brwinów 1021pkt
III miejsce Gmina Leszno 908pkt
IV miejsce Gmina Błonie 813pkt
V miejsce Gmina Podkowa Leśna 801pkt
VI miejsce Gmina Brwinów 794pkt

Klasyfikacja indywidualna
• DZIEWCZĘTA
I miejsce – Matysiak Julia – Brwinów – 251pkt
II miejsce – Owsianka Lena – Michałowice – 243pkt
III miejsce – Melewska Gabriela – Michałowice – 224pkt

• CHŁOPCY
I miejsce – Walas Julian – Brwinów – 275pkt
II miejsce – Krupa Jan – Podkowa Leśna – 215pkt
III miejsce – Rzepka Jakub – Leszno – 210pkt

Gratulacje, dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli oglądający zawody: Zastępca Burmistrza Brwinowa Pan Jerzy Wysocki, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Pani Zofia Kowalczyk, Zastępca Burmistrza Milanówka Pan Ryszard Raban oraz Pan Wojciech Wlazło koordynator Stowarzyszenia MAZOVIA.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego