W sobotę 27 maja odbyły się ostatnie w roku szkolnym 2022/2023 zawody z cyklu Mazovia CUP w ramach rozgrywek Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. Do ,,Dwójki” przyjechali reprezentanci pięciu gmin w czwórboju lekkoatletycznym rocznik 2010 i młodsi. Dziewczęta i chłopcy z gmin: Błonia, Brwinowa ( dwie reprezentacje), Podkowy Leśnej, Milanówka i Nadarzyna rywalizowali w czterech konkurencjach takich jak: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi 600/1000m. W reprezentacji Brwinowa wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej z Otrębus. Trenerzy, zawodnicy oraz wszyscy zainteresowani mogli śledzić na bieżąco wyniki z poszczególnych konkurencji za pomocą telefonów oraz udostępnionych laptopów. Gminę Brwinów reprezentowali uczniowie: Królak Karolina, Marsop Antonina, Talaga Natalia, Ciak Piotr, Chojecki Nikodem, Krzemiński Krystian, Zielińska Maja, Kanigowska Malwina, Kustosz Wiktoria, Maleszak Gabriela, Kaczmarczyk Jakub, Wyszyński Mikołaj oraz Cichoń Mateusz.

WYNIKI KLASYFIKACJI

1 miejsce Błonie 1103 pkt
2 miejsce Brwinów I 1001 pkt
3 miejsce Podkowa Leśna 953 pkt
4 miejsce Milanówek 800 pkt
5 miejsca Nadarzyn 678 pkt
6 miejsce Brwinów II 621 pkt

W klasyfikacji indywidualnej najlepszą lekkoatletką została Boryś Paulina z Błonia 265 punktów a wśród chłopców wyróżnienie otrzymał Krzemiński Krystian z Brwinowa 225 punktów. Dekorację medalową drużyn i zawodników poprzedziła zapowiedziana przez Prezesa SGZM Mazovia Jerzego Wysockiego minuta ciszy i wspomnienie Pana Wojciecha Wlazło- Współzałożyciela i Koordynatora Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza, którego pożegnaliśmy kilka dni temu. Ponadto gratulacje zawodnikom złożyli Dyrektor ZSO- p. Zofia Kowalczyk, Dyrektor Centrum Sportu w Błoniu- p. Włodzimierz Leduchowski i Koordynator SGZM- p. Artur Nidziński. Dla wszystkich gości i zawodników poczęstunek przygotowali restauracja Rimini Pizza z Brwinowa oraz Firma Gk Catering z Brwinowa p. Mariusz Kamiński.

Dziękujemy za udział w zawodach, życzymy sukcesów i cierpliwości w dążeniu do doskonałości sportowej. Do zobaczenia za rok.

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZSO
Zapraszamy do śledzenia sportowego FB.