Brwinowska Scena Letnia im. Jadwigi Warnkówny zaprasza w Mikołajki 6.12.2022 r o godz. 14.00 na Targowisko Miejskie.

Mimo że grudzień i za oknem zimno, Scena Letnia dla Dzieci im. Jadwigi Warnkówny daje znowu o sobie znać. Oto na brwinowskim targowisku miejskim, na którym latem wznoszona była scena teatralna, w najbliższe Mikołajki – jako prezent dla najmłodszych – zostanie zainstalowana wystawa 52 fotografii dokumentujących letnie spotkania z teatrem.

Autorem zdjęć jest Paweł Remez – „Pan Akustyk”, członek naszej ekipy inżynierskiej, która przygotowywała 10 wakacyjnych spektakli i czuwała nad ich przebiegiem. Zdjęcia w formacie 1 m na 70 cm, pokazują lalki, aktorów, roześmiane buzie dzieci siedzących na widowni oraz wszystkie przedstawienia. Uchwycone zostały również chwile, kiedy młodzi widzowie stają się aktorami lalkowymi i samodzielnie animują konstrukcje lalkowe podczas warsztatów edukacyjnych po każdym spektaklu. Wielu z nich będzie więc mogło rozpoznać siebie na zdjęciach, wśród zawsze tłumnie przybywającej widowni. Kiedy teraz na świecie robi się szaro i smutno, te roześmiane i zaaferowane losami lalkowych bohaterów buzie przynoszą czystą, spontaniczną radość, której powinniśmy uczyć się od dzieci. To właśnie dla tych najmłodszych brwinowskich teatromanów wystawa ma być mikołajkową niespodzianką.

W dniu 6 grudnia 2022 r. o godzinie 14.00 na otwarcie wystawy zapowiedzieli swoje przybycie Burmistrz i… Mikołaj!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatr Na Pustej Podłodze , przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, które wkrótce wkroczy w 50 rok swego istnienia.

Serdecznie zapraszamy

Marta Wojciechowska
Katarzyna Natkańska