W ramach akcji „Trzymaj formę” zapraszamy uczniów klas 4-8 do JESIENNEGO WYZWANIA, które będzie polegało na przejściu jak największej liczby kroków. Światowa Organizacja Zdrowia zachęca, aby przejść każdego dnia 10 tysięcy kroków.

Zaczynamy 1 października a kończymy 29 października 2020r. Chodzi o to, by ściągnąć na swój telefon DOWOLNĄ, bezpłatną wersję aplikacji KROKOMIERZ (np. Step Counter ikonka białych stóp na różowym tle) i przez kolejne 29 dni przejść jak najwięcej kroków każdego dnia. Na godzinie wychowawczej 29 października 2020 uczniowie spisują do tabeli ilość kroków, które udało im się przejść w tym okresie. Bierzemy pod uwagę, tylko te kroki, które uda się udokumentować – może być to przez klasyczne urządzenie krokomierza, aplikację w telefonie lub pomiar kroków w zegarku. Na koniec wyłonimy zwycięzców w kategorii indywidualnej (3 uczniów z najwyższymi wynikami w szkole) oraz klasę, z najwyższą średnią liczbą kroków, przypadającą na ucznia.
Zapraszamy do wyzwania, bo ruch to zdrowie!