Zawody pływackie
8 października  Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia było organizatorem Dnia Sportu. Zawody  odbyły się w nowoczesnym Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu.

Wielofunkcyjny kompleks sportowy zgromadził aż 160 zawodników, którzy startowali w dwóch dyscyplinach sportowych: halowej piłce nożnej oraz, po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii Stowarzyszenia, w zawodach pływackich. Impreza sportowa przeprowadzona była w miłej atmosferze i na wysokim poziomie organizacyjnym.

Podczas zawodów pływackich Gminę Brwinów reprezentowali uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 2. W zawodach wystartowały ośmioosobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika od 2009 do 2012. Zawodnicy rywalizowali z reprezentacjami pięciu gmin: Błonie, Michałowice, Milanówek, Podkowa Leśna i  Nadarzyn.

Bardzo miłym akcentem zawodów pływackich zakończyły się  starty naszych uczniów w wyścigach indywidualnych:

  • Honorata Gontarczyk w rywalizacji 25 metrów stylem dowolnym zdobyła I miejsce, uzyskując czas 0:25,54.
  • Maja Zielińska w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym uzyskała  czas 0:49,91 i zakończyła swój start na miejscu II
  • Maria Harowicz w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym  uzyskała czas 0:53,59  klasyfikując się na miejscu III
  • Matylda Miszczuk  w rywalizacji 50  metrów stylem dowolnym zdobyła III miejsce, uzyskując czas 0:39,40
  • Szymon Obsowski uzyskał w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym I miejsce z czasem 0:37,42

Miłą  niespodzianką był również  start naszych podopiecznych w wyścigu sztafetowym. Podczas rywalizacji reprezentacji towarzyszyło moc dobrej energii, która poniosła ich na wodzie. W wyścigu sztafetowym 6×50 metrów stylem dowolnym zajęliśmy miejsce II, tuż za zawodnikami  z Michałowic.

Gminę Brwinów  reprezentowali:

Drużyna dziewcząt: H. Gontarczyk, G. Maleszak, W. Podsiadły, M. Dobrzyńska,  M. Zielińska, M. Harowicz, M. Miszczuk, Z. Przekop

Drużyna chłopców: Sz. Matulka, K. Kowalski, K. Majewski, F. Semmerling, W. Szlaga, W. Janecki, Sz. Obsowski, A. Szczerba

Myślę, że udział w takiej imprezie był dla wszystkich  zawodników nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich, pobicia rekordów życiowych, ale również wspaniałą  zabawą i wytchnieniem od codziennych obowiązków. Gratulujemy młodym pływakom.

Halowy turniej piłki nożnej
Równolegle z zawodami pływackimi w hali sportowej rywalizowali zawodnicy w turnieju halowej piłki nożnej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII d  Bartosz Olesiejuk. Reprezentacja Gminy Brwinów zajęła III miejsce.

Opiekunowie; Małgorzata Laskowska, Andrzej Przekop

Fotorelacja z zawodów; Małgorzata Laskowska