Dzień Mazovii 2022 zorganizowany 29 listopada bieżącego roku przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” był imprezą w wydaniu olimpijskim.

Centrum Sportu i Rekreacji  tego dnia tętniło wspaniałą atmosferą.  Prezes Mazovii, Jerzy Wysocki, dokonał uroczystego otwarcia imprezy sportowej. Podczas zawodów pływackich Gminę Brwinów reprezentowało trzynastu uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 2, dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żółwinie oraz jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach. W zawodach wystartowały ośmioosobowe  reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika od 2010 do 2013. Zawodnicy rywalizowali z reprezentacjami czterech  gmin: Błonie, Michałowice, Podkowa Leśna i  Nadarzyn. Na słupkach startowych stanęło ponad 60 uczestników.

Bardzo miłym akcentem zawodów pływackich zakończyły się  starty w wyścigach indywidualnych:
Maria Maj – SP 2 w rywalizacji 25  metrów stylem dowolnym zdobyła 1. miejsce, uzyskując czas 0:18,11
Karolina Zalewska – SP Żółwin  w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym uzyskała  czas 0:39,99 i zakończyła swój start na 1. miejscu 
Adam Pięta – SP 2 w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym  uzyskał czas 0:34,89,  klasyfikując się na 3. miejscu.

Sensacyjnym wydarzeniem  był również  start naszych podopiecznych w wyścigu sztafetowym 8×25 metrów stylem dowolnym. Podczas wyścigu reprezentacji gminy Brwinów towarzyszyła dobra energia, która pomogła  pływakom uzyskać  tak wspaniałe osiągnięcia. W wyścigu sztafetowym  zajęliśmy 2. miejsce  z czasem 2:49.39 tuż za zawodnikami  z Michałowic.

Wyniki klasyfikacji open:

1.         Gmina Michałowice 92 pkt

2.         Gmina Błonie 62 pkt

3.         Gmina Brwinów 60 pkt

4.         Gmina Nadarzyn 46 pkt

5.         Gmina Podkowa Leśna 24 pkt

Gminę Brwinów  reprezentowali:

Drużyna dziewcząt: Pola Grzegrzółka, Kaja Koper, Maria Maj, Daria Osowiecka, Karolina Zalewska, Zofia Grzyb, Maria Harowicz, Amelia Watrak

Drużyna chłopców: Julian Kowalski, Mateusz Gruszczyński, Szymon Matulka, Mikołaj Wiśniewski, Antoni Robert, Franciszek Kolasiński, Adam Pięta, Franciszek Antochów.

Takie zawody to nie lada przeżycie, moc pozytywnych emocji, ale również okazja do  pobicia życiowych rekordów  i  wspaniała  zabawa.

Serdecznie gratulujemy młodym pływakom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy?.

Opieka nad zawodnikami i fotorelacja z zawodów: Małgorzata Laskowska