RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ
1000 KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „1000 powodów, by czytać” organizowanej przez Empik. Wygra tylko 5 szkól z całej Polski. Zadecyduje ilość oddanych głosów. LICZYMY NA CIEBIE. Pobierz bezpłatną aplikację mobilną ze strony Empik i LAJKUJ CODZIENNIE od 24 października do 28 listopada.

Pracę wykonali uczniowie klasy IV a z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Brwinowie na zajęciach pozalekcyjnych w bibliotece szkolnej. Zainspirowała ich książka Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Tytułowa bohaterka zaczarowuje świat dla swoich dzieci – z każdej sytuacji wydobywa dobro, w każdym dostrzega to, co w nim najwartościowsze. Uczy empatii, szacunku dla odmienności, budzi wyobraźnię, dzięki której pragną szybować wysoko, spełniać swoje pragnienia. Czwartoklasiści wybrali jednak zdarzenie, kiedy to dzieci przygotowują czar dla mamy. Cała rodzina unosi się nad miastem na poduszkach, które dla naszych uczniów stały się metaforą marzeń. Teraz oni wyruszają w swoją podróż, do której zapraszają również dorosłych. żeby ludzie byli mili żeby wszyscy byli zdrowi mieć milsze życie, spokojniej żyć mieć budynek dla zwierząt zagrożonych wyginięciem