SAM_520930 września 2014 roku klasy III o godz. 23.30 wyjechały na wycieczkę do Berlina. Na miejsce uczniowie dotarli wczesnym rankiem 1. października, po ośmiu godzinach nocnej jazdy. Następnie uczniowie spotkali się przy Pomniku Holocaustu. Po gorącym powitaniu grupa sprawnie ruszyła w stronę Parlamentu Niemieckiego- Reichstag. Podczas drogi młodzież podziwiała Siegesssaule, czyli Kolumnę Zwycięstwa oraz Bramę Brandenburską.

Zwiedzanie obejmowało budynek parlamentu, do którego wejście prowadzi przez portal zachodni. Wycieczka dostała się na 24. Metrową kopułę, z której rozciągał się widok na cały Berlin. Po południu program wycieczki obejmował Plariser Platz, czyli po prostu Plac Paryski, gdzie można było sfotografować się na tle Bramy Brandenburskiej. Następnie grupa pojechała pod Pałac Charlottenburg, który został tak nazwany na cześć żony Fryderyka Pruskiego, Zofii Charlotty Hanowerskiej.
Po drodze do muzeum figur woskowych „Madame Tussand’s” młodzież wstąpiła na Olympia Stadion. Później nadszedł czas na Muzeum Nauki i Techniki.
Następnego dnia gimnazjaliści zwiedzali wieżę telewizyjną, fontannę Neptuna oraz słynny Mur Berliński. Później grupa wsiadła na prom i wyruszyła w rejs widokowy po Renie. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Muzeum Pergamońskim, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa.
Trzeciego, ostatniego już dnia wycieczki, grupa wyjechała na Wyspę Tropikalną, wybudowaną w miejscu dawnego hangaru po sterowcach. Grupa spędziła tam większość dnia.
Następnie udaliśmy się do Polski.
Wycieczka była niezwykle udana. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc. Mieli też świadomość, że to już pożegnalny wyjazd. W tej szkole i w tym składzie ostatni raz wypoczywali. Następnym razem wyjadą już jako licealiści.
Michał Kaczanowski, klasa III c