W dniach 27-28 stycznia nasza szkoła gościła wolontariuszki z Fundacji Euroweek, Yoselin z Meksyku i Stephanie z Rumunii.

Zajęcia z Yoselin i Stephanie odbywały się w formie warsztatów interaktywnych łączących naukę z zabawą. Podczas różnych gier i zabaw, licznych rozmów na przerwach, uczniowie mogli w praktyczny sposób sprawdzić i doskonalić swoją znajomość języka angielskiego, a także rozwijać swoje kompetencje społeczne. Ponadto wolontariuszki barwnie opowiadały o swoich ojczyznach.

To były niezwykle wyjątkowe dni. Wszystkim towarzyszył bardzo dobry humor, a uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów i wolontariuszek.
Można było zaobserwować jak w cudowny sposób dzieci i młodzież przełamywali swoje bariery językowe i z zaangażowaniem uczestniczyli
w warsztatach. Yoselin i Stephanie dały im niezwykle ważne lekcje życia, pokazując różnorodność wielokulturową, otwartość na drugiego człowieka, kształtując umiejętność współpracy w grupie oraz budując pewność siebie. Spotkania z Yoselin i Stephanie z Fundacji Euroweek na długo pozostaną w naszej pamięci.