IMG_6627Dnia 24.04.2015 (sobota) odbyły się warsztaty kulinarne w Villi Borówka w Milanówku, prowadzone przez rodowitych Niemców. Uczestniczyli i w nich uczniowie klasy 2a oraz 2b gimnazjum: O. Godlewska, A. Staszczyński, A. Rajmańska, E. Wiśniewska, J. Zapiórkowska oraz H. Kidziński, nauczycielka G. Olejko-Kaźmierska oraz kilkoro miłośników języka niemieckiego.

Warsztaty były nie tylko dużym wyzwaniem językowym dla uczniów ale również dla ich umiejętności kulinarnych:). Komunikacja stron przebiegała bez większych zakłóceń choć stres był duży. Uczniowie przygotowali sałatkę ziemniaczaną oraz kotlety schabowe według niemieckich przepisów kulinarnych. Obierali ziemniaki, kroili cebulę, szczypiorek, ogórki. Przyprawiali, mieszali i serwowali potrawy poznając nowe słowa i zwroty z dziedziny gotowania. Po trudach gotowania i komunikacji spożyli smaczną, własnoręcznie przyrządzoną potrawę w miłym gronie, na łonie natury.
Kolejne warsztaty będą z zakresu muzyki, filmu, mody itp. Zainteresowanych zapraszamy!