Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na WAKACJE Z HISTORIĄ w Muzeum Dulag 121. W programie: wycieczki do ciekawych miejsc, animacje, gry i zabawy, konkursy, warsztaty kreatywne oraz wiele innych atrakcji z historią w tle.

Zajęcia prowadzone przez muzealnych instruktorów i animatorów odbywać się będą w lipcu, w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 11:00 – 15:00. W programie przewidziano trzy cykle tematyczne:

Cykl „PODRÓŻE MŁODEGO ODKRYWCY” – poniedziałki 4, 11, 18, 25 lipca

Podczas spotkań odkrywać będziemy dzieje dawnego Pruszkowa. Wspólnie wyruszymy w podróż w poszukiwaniu skarbów historii. Podczas zajęć i warsztatów w Muzeum poznamy tajniki pracy konserwatora zabytków oraz sekrety pracy muzeum. Wakacyjną przygodę z historią można będzie opisać, tworząc samodzielnie komiks historyczno-przygodowy.

Cykl „PRZYGODY Z WEHIKUŁEM CZASU” – wtorki 5, 12, 19, 26 lipca

Podczas zajęć wykorzystamy motywy historyczne, by stworzyć niepowtarzalną grę fabularną osadzoną w dawnych wiekach. Wysłuchamy także opowieści i legendy o dziejach Pruszkowa i Mazowsza. W zabawach i animacjach wykorzystamy różne techniki plastyczne: szablon, kolaż, wycinanki, lepienie gliny i witraż.

Cykl „HISTORIE KULINARNYCH CZARODZIEI” – środy 6, 13, 20, 27 lipca

W czasie zajęć poznawać będziemy legendy związane z popularnymi i lubianymi potrawami oraz deserami. Na zajęciach instruktorzy i animatorzy przybliżą dzieciom dawne narzędzia i starodawne przepisy kulinarne. Opowieści kulinarnych czarodziei będą motywem przewodnim także dla zawodów, gier i konkursów. Podczas odwiedzin u współczesnych czarodziei kulinarnego rzemiosła – lokalnych cukierników i restauratorów – podejrzymy tajniki ich pracy, poznamy historię przysmaków i potraw. W trakcie zajęć stworzymy też Księgę Wakacyjnych Przysmaków.

Pełny program Wakacji w Muzeum Dulag 121 dostępny jest na stronie www.dulag121.pl

Uwaga: Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają od dnia 14 czerwca do 28 czerwca w siedzibie Muzeum lub pod numerem telefonu (22) 758 86 63 bądź drogą mailową: dulag@dulag121.pl

Zapraszamy!

plakat wakacje