We środę 24 października w ZSO na lekcjach wychowania fizycznego nikt się nie nudził. Nauczyciele przygotowali zajęcia, gdzie na jednej godzinie lekcyjnej jednocześnie ćwiczyło około 70 uczniów.

Z zadaniami sprawnościowymi zmagali się zarówno chłopcy i dziewczęta, starsi uczniowie gimnazjum z młodszymi kolegami szkoły podstawowej klas V – VI. Młodsi mogli podpatrywać i naśladować swoich starszych kolegów, cieszyli się, że mogą razem z nimi ramię w ramię pokonywać tor przeszkód. Na twarzach uczniów z klas IV –tych malowało się jeszcze większe zdziwienie, kiedy do wspólnych ćwiczeń dołączyli uczniowie liceum. Starszym uczniom udzielił się entuzjazm, zaangażowanie i dobra zabawa ich młodszych kolegów. Każdy ,,duży” i ,,mały” dawał z siebie wszystko. Nauczyciele z dumą patrzyli na swoich podopiecznych, którzy aktywnie ćwiczyli, dbali wzajemnie o swoje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Pokazaliśmy , że lekcja wychowania fizycznego jest dla każdego, niezależnie od jego sprawności i wszyscy mogą tu odnieść swój mały sukces. Najważniejszy jest udział w lekcji, a nie wynik. Zmęczone, ale uśmiechnięte buzie naszych uczniów mówią: U NAS W-F NIE JEST NUDNY.
ZESPÓŁ NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO