DSC02123VI Międzyszkolny Festiwal Myśli i Słowa Jana Pawła II w Żółwinie

Inspiracją do tematu tegorocznego Festiwalu było, jak co roku  hasło Dnia Papieskiego. W tym roku brzmiało ono: „Jan Paweł II – PAPIEŻ DIALOGU”.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1.     Aleksandra Wdowczyk z  klasy VI a,  która recytowała wiersz swego autorstwa –          „Jan Paweł II – papież dialogu”. Za wiersz ten Ola otrzymała specjalną nagrodę ufundowaną przez naszego księdza proboszcza Macieja Kurzawę.
  2.     Zofia Goyke z klasy VI b recytując również swój własny wiersz „Lek na całe zło”.
  3.     Michał Grzela uczeń klasy III a Gimnazjum przedstawiając  swoją prezentację multimedialną „Jan Paweł II – papież dialogu”
  4.     Paulina Kowalska, Klaudia Kowalska, Izabela Cwalina i Natalia Bartczak z klasy IV b, Anna Brzezina, Aleksandra Trochimowicz i Grzegorz Świercz z klasy IV a oraz                Adam Kowalczyk z klasy II d SzP  w wykonaniu piosenki „Hewenu shalom alechem”           w różnych językach.
  5.     Jan Jaroszewski z klasy VI a, Adam Zdunek z klasy I b Gimnazjum, Julia Skomorucha         z klasy II a Gimnazjum oraz Aleksandra Samoraj z klasy III b Gimnazjum, którzy wykonali prace plastyczne  przedstawiające Jana Pawła II jako papieża dialogu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów za to, że tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem tych uczniów do występu w czasie festiwalu: pani Beacie Wiśniewskiej, pani Jolancie Dębskiej, pani Aldonie Pomianowskiej, pani Beacie Kowalczyk i panu Bernardowi Malinowskiemu.