tenislifeW sobotę 13 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie odbył się festyn sportowo-kulturalny promujący aktywny styl życia i program Tenis10. Impreza została zorganizowana przez Klubu Sportowy „Tennis Life” i brwinowską Jedynkę. Wsparcia organizacyjnego udzielił nam także Zespół Szkół nr 2 w Brwinowie.

Do udziału w imprezie zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które są szkolone przez Klub Sportowy „Tennis Life” w ramach akcji „Minitenis w każdej szkole”, zaprosiliśmy też te, które w tenisa nie grają.. Dwa lata temu brwinowska Jedynka podpisała umowę z Polskim
Związkiem Tenisowym i włączyła elementy program Tenis10 do zajęć wczesnoszkolnych prowadzonych przez przeszkolone przez PZT nauczycielki nauczania początkowego. W ramach imprezy odbył się pokaz Tenis10 prowadzony przez panią Magdalenę Przydatek i uczniów klasy Ic.
Impulsem do zorganizowania wielokulturowego spotkania tenisowego było nawiązanie współpracy
z samorządem Podkowy Leśnej, która również podpisała umowę z Polskim Związkiem Tenisowym i wspiera
działania Klub Sportowego Tennis Life z Brwinowa. Dzięki temu szansę na grę w tenisach dostała grupach
dzieci cudzoziemskich z ośrodka dla uchodźców w Dębaku. Dzieci z Gruzji, Kirgistanu i Czeczenii regularnie uczęszczają na organizowane przez nas zajęcia i biorą udział w klubowych turniejach tenisowych. Możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych stwarza im znacznie lepsze możliwości integracji w środowisku szkolnym.
Podczas imprezy można było pograć w tenisa z naszymi zawodnikami, którzy reprezentowali Klub Sportowy
„Tennis Life” w tegorocznej Talentiadzie. Można było też spróbować różnych smakowitych potraw narodowych
przygotowanych przez dzieci i rodziców i obejrzeć ciekawy teatrzyk cieni. Miłym akcentem pikniku było teżwręczenie nagród dla dzieci, które narysowały najlepsze prace promujące nasze wielokulturowe spotkanie. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Magdalenę Przydatek, której bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
Wyróżnienia otrzymali:
Kategoria wiekowa dzieci z klas I-III – I miejsce: Kasia Jabłek -ZSO, Ola Siedlecka-ZSO II miejsce : Błażej Kaczanowski – ZSO, Bartek Kołek – ZS1 III miejsce : Basia Wójcicka- ZS1, Zuzia Świderska- ZS1
Kategoria wiekowa dzieci z klas IV-VI – I miejsce: Wiktoria Rogowy-Ratiani, wyróżnienia : Julia Matysiak -ZSO, Jędrzej Przekop – ZSO, Zbigniew Marchel- ZSO, Bartosz Latoszewski- ZSO, Tosia Wrona – ZS1, Szymon
Jędrychowski- ZS1, Dawid Malinowski- ZS1
Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Annie Kurman za zaproszenie i możliwość zorganizowania imprezy
promującej sportowy tryb życia. Dziękujemy też Radzie Rodziców ze szkoły nr 1 w Brwinowie za poczęstunek
i pomoc organizacyjną. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do pani Anny Zalewskiej, vice dyrektor Zespołu
Szkół nr 2 w Brwinowie.
Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Brwinów, pan Arkadiusz Kosiński.

Waldemar Cecuła
prezes KS „Tennis Life”