We wtorek 6 października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w Pruszkowie. Siedmioosobowe drużyny rywalizowały na trasie wyznaczonej w Parku Potulickich. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800 m.

Pogoda tego dnia sprzyjała rywalizacji na długim dystansie. W kategorii dzieci czyli rocznik 2008 i 2009 na starcie zameldowały się drużyny dziewcząt i chłopców z Raszyna, Nadarzyna, Pruszkowa i Brwinowa. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Bieg naszej sztafety rozpoczęła Ola Protaziuk, przekazywanie pałeczki na kolejnych zmianach odbywało się bez błędów, dziewczęta biegły bardzo ambitnie. Na ostatniej zmianie pobiegła liderka naszej sztafety Ola Jeziorska, która ukończyła bieg na trzecim miejscu. Dziewczęta były bardzo zmęczone, ale szczęśliwe, że z zawodów udało się wyjechać z brązowym medalem. Emocji nie było końca, bo do startu przygotowywali się chłopcy. Brązowe medalistki wraz z p. Jagodą Borchert kibicowały drużynie chłopców. Jako pierwszy rozpoczął bieg Igor Penar, wyprowadził naszą sztafetę na trzecie miejsce. Na kolejnych zmianach było jeszcze lepiej. Mikołaj Matuszewski swój bieg kończył na drugim miejscu i już stało się jasne, że chłopcy nie oddadzą srebrnego medalu. Bartek Olesiejuk we wspaniałym stylu kończył bieg naszej sztafety na drugim miejscu. Podopieczni p. Andrzeja Przekopa cieszyli się ze srebrnego medalu. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Jeziorska Ola, Protaziuk Ola, Ziąbska Oliwia, Gustawska Oliwia, Gełeta Maja, Olawa Zosia, Przekop Zosia, Duszak Liwia, Pachniewska Anna, Jaworska Zuzanna. W drużyne chłopców wystąpili: Olesiejuk Bartosz, Falkowski Hubert, Penar Igor, Matuszewski Mikołaj, Dybkowski Aleksander, Kużela Marcin, Szyszka Piotr, Zalisz Bartosz, Chojecki Maksymilian.

Zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za występ na medal, dostarczone emocje, reprezentowanie i promocję naszej szkoły i gminy.

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO