W środę 9 maja wszystkie drogi najlepszych lekkoatletów z powiatu pruszkowskiego rocznik 2010 i młodsi prowadziły na boiska sportowe do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Do rywalizacji w czwórboju i trójboju lekkoatletycznym przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujący gminy: Nadarzyna, Raszyna, Pruszkowa oraz Brwinowa. Zawodnicy startujący w czwórboju rywalizowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim 600 m /1000 m. Najmłodsi startujący w trójboju uczestniczyli w tych samych konkurencjach oprócz biegu długiego. Sprawny przebieg zawodów zapewnił opracowany i udostępniony przez Pana Piotra Makijenkę elektroniczny system liczenia punktów. Trenerzy oraz zawodnicy mogli na bieżąco śledzić wyniki w poszczególnych konkurencjach za pomocą telefonów i udostępnionych laptopów.

WYNIKI KLASYFIKACJI:
Czwórbój lekkoatletyczny

Dziewczęta:

1 miejsce Raszyn 1089 pkt
2 miejsce Pruszków 893 pkt
3 miejsce Brwinów 816 pkt
4 miejsce Nadarzyn 785 pkt

Chłopcy:

1 miejsce Pruszków 1021 pkt
2 miejsce Brwinów 762 pkt
3 miejsce Raszyn 752 pkt
4 miejsce Nadarzyn 661 pkt

Trójbój lekkoatletyczny

Dziewczęta:

1 miejsce Pruszków 651 pkt
2 miejsce Brwinów 614 pkt
3 miejsce Nadarzyn 587 pkt
4 miejsce Raszyn 584 pkt

Chłopcy:

1 miejsce Pruszków 508 pkt
2 miejsce Raszyn 484 pkt
3 miejsce Brwinów 480 pkt
4 miejsce Nadarzyn 404 pkt

Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Andruk zdobywając 182 punkty, a najlepszym zawodnikiem Julian Dąbrowicz uzyskując 136 punktów w czterech konkurencjach.

Puchary, medale oraz dyplomy małym sportowcom wręczyli: Pan Burmistrz Jerzy Wysocki, Pani Dyrektor Zofia Kowalczyk oraz Pani Iwona Borkowska koordynatorka rozgrywek powiatowych. Dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy wielu udanych startów lekkoatletycznych. Zapraszamy do Brwinowa za rok.

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZSO