świetlica
Kolejny raz witamy wszystkich Uczniów i Rodziców na stronie poświęconej sprawom naszej świetlicy. Chcielibyśmy zapewnić Państwa, że dokładamy wszelkich starań, by zajęcia w świetlicy bawiły i edukowały naszych Wychowanków – przede wszystkim angażując ich w wiele ciekawych projektów. W mijającym okresie staraliśmy się tak ułożyć harmonogram imprez, by każdy Uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

Pisaliśmy więc „Listy do Przyjaciela” rozwijając umiejętności epistolograficzne, uczyliśmy się postaw patriotycznych zapoznając Uczniów z „Legendami Polskimi”, a w grudniu, zgodnie z naszą już wieloletnią tradycją, przygotowaliśmy przedstawienie pt.: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.
W nowy rok kalendarzowy wkroczyliśmy wypoczęci i gotowi do podejmowania nowych wyzwań, twórczo obchodząc Dzień Babci i Dzień Dziadka dzięki „Kreatywnemu prezentowi”.
Kolejną cykliczną imprezą realizowaną podczas zimy są trwające spotkania- „Zimowe piątki z Basią”. Po zakończeniu spotkań zaplanowaliśmy ciekawy quiz sprawdzający umiejętności słuchania i zapamiętywania informacji zawartych w czytanej lekturze.
Ponadto kontynuujemy znany już wcześniej projekt „Mega Misja”. Zainteresowani Uczniowie mogą także poszerzać swoją wiedzę o zagadnienia filozoficzne biorąc udział w pogadankach z jedną z naszych nauczycielek. Realizujemy również cieszący się dużym zainteresowaniem projekt „Książka Dawniej”, o czym można poczytać we wcześniejszych wpisach.
Dzięki Państwa dobrowolnej finansowej pomocy udało nam się zakupić sprzęt multimedialny, niezbędny do prowadzenia zajęć z technologii cyfrowych. Kolejne wpłaty wykorzystamy równie pożytecznie, podnosząc atrakcyjność edukacyjną zajęć na świetlicy. W jednej ze świetlicowych sal zamontowano nowe rolety okienne. Ponadto nasze zasoby sprzętowe poszerzone zostały o rzutnik i projektor. Oba te bardzo potrzebne zakupy zawdzięczamy Dyrekcji, której serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony! Do zobaczenia!