świetlicaDrodzy Rodzice! Przedstawiamy nowe wydanie „Świetlicowych Nowin”, które podsumowuje pracę naszą oraz naszych dzieci w drugim półroczu roku szkolnego. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a jeszcze nie tak dawno zaczynaliśmy nowy 2015 rok. O tym, co działo się u nas przez cały ten czas będzie można przeczytać w gazetce.
Zapraszamy serdecznie do lektury!

Styczeń w tym roku był “krótki”, a to za sprawą wczesnych ferii zimowych.
Z naszymi podopiecznymi rozmawialiśmy o minionych Świętach Bożego Narodzenia, ale też zbliżających się feriach, przypominając o groźbie wielu niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na dzieci podczas zimowego wypoczynku. Poprzez prace plastyczne dzieci utrwalały w pamięci sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu, kto nie zachowa należytej ostrożności – np. podczas ślizgania się na zamarzniętym stawie bądź jeździe na stoku narciarskim poza wyznaczonym szklakiem.

Luty. Drugi miesiąc upłynął w naszej świetlicy pod hasłem przygotowań do
II Festiwalu Piosenki Świetlicowej. Przypominamy Państwu relację ze strony internetowej:
W czwartek 26 lutego w auli brwinowskiego liceum odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Świetlicowej. Po ubiegłorocznym sukcesie i wielu miłych słowach uznania ze strony publiczności, również i w tym roku postanowiliśmy kontynuować tradycję organizując dla naszych dzieci imprezę, podczas której mogły pochwalić się szerszemu gronu odbiorców swoim talentem wokalnym. W tym roku zaprezentowanych zostało 16 piosenek konkursowych, z których jury wybrało tę, która ich zdaniem zasłużyła na honorową nagrodę – Złotego Ananasa. Szczęśliwymi zwycięzcami zostały dziewczynki z klasy I ANadia Irzyk, Oliwia Koszewska oraz Daria Figuła, które w fantastycznym tercecie wykonały po francusku utwór Indilii pt. Derniere Danse. Jednak wszyscy występujący byli absolutnie fenomenalni i wszystkim równie gorąco gratulujemy i dziękujemy!!! Dzieci za występ dostały dyplomy i słodkie drobnostki.” Mamy nadzieję, że świetlicowy festiwal piosenki stanie się naszą coroczną tradycją

Marzec. Tematem przewodnim marca były Święta Wielkanocne, które w tym roku przypadły na pierwszy tydzień kwietnia. Oprócz rozmów o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych tworzyliśmy świąteczne prace plastyczne: kolorowe malowanki, wycinanki i wyklejanki. Ten czas postanowiliśmy wykorzystać też na spotkanie z Państwem – rodziacmi naszych podopiecznych. Okazją było wspólne zdobienie wielkanocnych jajek, które poźniej mogliśmy sprzedać na kiermaszu. Atmosfera była przemiła. Licznie przybyli rodzice – zarówno mamy jak i tatusiowie z wielkim zaangażowaniem dekorowali pisanki. Był też słodko-słony poczęstunek. Gotowe pisanki oraz inne ozdoby świateczne wykonane przez dzieci w świetlicy bardzo się wszystkim podobały i zostały niemal w 100% sprzedane! 

Kwiecień i maj to miesiące bardzo intensywnej pracy nad przedstawieniem muzyczno-tanecznym pt. “Z muzyką przez świat”. W tym czasie odbyły się liczne próby śpiewu (p. Ryszard Krzywik) i tańca (panie wychowawczynie) oraz została przygotowywana imponująca scenografia (p. Aldona Pomianowska, p. Aleksandra Wnorowska oraz niezastąpiony p. Edward – serdecznie dziękujemy za pomoc! ). Efekty naszej pracy będą mogli Państwo podziwiać 16 czerwca o godz. 17.30 w szkolnej auli. Mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie pięknie – współmiernie do zaangażowania i chęci naszych dzieci, które tak ochoczo uczestniczyły we wspomnianych próbach. A jeśli coś nie wyjdzie to jesteśmy pewni, że i tak się Państwu będzie podobało, gdyż najważniejsze jest pokonanie przez dzieci lęku i strachu przed publicznym występem oraz ich dobra zabawa oraz uśmiech.

Czerwiec. To już ostatni wspólny miesiąc, który był doszlifowaniem naszej muzycznej imprezy. Ale nie tylko, bowiem nasze podopieczne (pod kierunkiem p. Ryszarda Krzywika), które śpiewały w lutowym festiwalu piosenki i zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu talentów, mogły w szczególny dzień – Dzień Dziecka –zaprezentować swoje wokalne umiejętności w Koncercie Talentów. Gratulujemy serdecznie wszystkim występującym, a szczególnie: Marioli Koperwas, Tosi Izydorczak, Zuzi Wężowczyk, Mai Sierkov oraz Juli Głasek, Weronice Ogrodowczyk, Klaudii Jankowskiej i Tosi Roszkowskiej.!

Na koniec chciałam w imieniu nas, wychowawców świetlicy, serdecznie Państwu podziękować za wspólny rok, za obecność, zaangażowanie, współpracę i dobrą komunikację! Dziękujemy też za składki na fundusz świetlicowy. Za część wpłaconych pieniędzy kupiliśmy niezbędne do pracy z dziećmi różnego rodzaju materiały, pozostała kwota zostanie przeznaczona na zakup nowych zabawek, gier i klocków, na nowy rok szkolny.

Dziękujemy także Radzie Rodziców, która podarowała nam piłki oraz 2 zestawy minitenisa, czym sprawili Państwo dzieciom wielką radość  Dziękujemy raz jeszcze!

A już na sam koniec, jako że wakacje tuż tuż, życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji oraz wielu przygód!  Do zobaczenia we wrześniu!

W imieniu całego zespołu wychowawców świetlicy
Marta Marczak