Serdecznie witamy Rodziców i naszych Wychowanków na stronie Świetlicowych Nowin.
W rozpoczynającym się Nowym Roku 2018 życzymy samych radości, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności.

Dziękujemy  wszystkim, którzy dokładali starań, aby nasze świetlicowe życie tętniło prawdziwym blaskiem i gorąco prosimy o dalsze wsparcie. Na łamach Świetlicowych Nowin chcielibyśmy szczególnie podziękować Dyrekcji, która od wielu lat jest dla nas szczególnie ważnym partnerem we wszystkich naszych działaniach. A także wszystkim, których mogliśmy poznać w czasie spotkań i imprez organizowanych przez wychowawców świetlicy. A było ich wiele w  minionym roku szkolnym. Powróćmy do nich na chwilę myślami, krótko je sobie przypominając.
W Brwinowskiej Zagrodzie odbyło się ognisko integracyjne. Wychowawca Pan Ryszard zadbał o oprawę muzyczną. Wszyscy zaproszeni Goście i Wychowankowie bawili się wspaniale, mimo początkowych kłopotów z rozpalaniem ogniska. Upiekliśmy kiełbaski, chleb i jabłka. Kolejną atrakcją tego spotkania była zabawa przygotowana przez Panie z Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa polegająca na szukaniu Duszka Zagrody. Zabawie i śmiechom nie było końca. 
 W listopadzie, a więc w miesiącu szczególnie ważnym w historii Polski w świetlicowych salach zagościła powaga i tematyka patriotyczna. Wychowawcy świetlic
przybliżali Wychowankom- młodym Polakom naszych sławnych przodków – w tej plejadzie
sław znaleźli się m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Fryderyk Chopin. Podczas zajęć były prezentacje multimedialne, zagadki i ciekawostki. Na zakończenie cyklu odbył się quiz oraz rozdanie nagród. 
 Pod koniec listopada naszą świetlicę odwiedziła Pani Ilona, która zdradziła nam
interesujące tajniki decoupagu. Wychowankowie świetlicy mieli okazję
podszkolić się w rozwijaniu umiejętności artystycznych i manualnych,
które następnie doskonale wykorzystali przy przygotowywaniu witraży i świątecznych ozdób.
 Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy o corocznie organizowanej imprezie – Przestawieniu Bożonarodzeniowym. Jest to jedno z chętniej przygotowywanych przez Wychowanków świetlicy spotkań. Czas przedświąteczny sprzyja zaangażowaniu dzieci i ich rodziców w przygotowania, a w czasie przedstawienia dzieją się niemal magiczne rzeczy- zwierzęta przecież zaczynają mówić ludzkim głosem. Nikogo nie
opuścił wyśmienity humor, który mamy nadzieję, że nie opuści nikogo w
tym oraz w nadchodzącym dużymi krokami Nowym Roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony. Do zobaczenia!

Olga Łosiak- Krypiak