Wygraliśmy!  Świetlicowa ekochoinka na pierwszym stopniu podium.

WOW! Dokładnie tak zareagowaliśmy kiedy, prawie przed samymi świętami, dotarła do nas wiadomość, że świetlice z naszej szkoły wygrały gminny konkurs na najlepszą ekochoinkę, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Żółwinie.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli ze wszystkich szkolnych świetlic a zwłaszcza świetlicy klas 2-3, powstał wyjątkowy, niemały, bo mierzący prawie 180 cm wysokości, konkursowy okaz.

Za budulec recyklingowej choinki posłużyło:  kilkadziesiąt opakowań po jajkach, naturalny sznurek, kasztany, szyszki, kanapkowa folia aluminiowa, jak również odzyskany z torby zakupowej, szary papier oraz kartki, z których uczniowie „upletli” delikatny łańcuch. Dodajmy do tego pomysł p.Iwony Stanisławskiej, zaplanowanie konstrukcji przez p.Dariusza Wałachowskiego oraz wiele godzin intensywnej pracy uczniów i nauczycieli, i mamy ją, zwycięską i wyjątkową, pastelową choinkę, zwieńczoną piękną gwiazdą origami.

Gratulujemy wszystkim współtwórcom- małym i dużym, bo dzięki tak niezwykle zintegrowanemu działaniu i wspaniałej współpracy, jako cała szkolna społeczność możemy cieszyć się z wygranej a świetlice szkolne również z nagrody za I miejsce : gier, puzzli oraz materiałów plastycznych.